καραγκιοζης

Αφίσα για το έργο από το 2ο Γυμνάσιο Ζακύνθου

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ: Όπα όπα όπα! Τι είναι τούτο πάλι; Μα τι σκαρφίστηκαν τα σχολεία του ραδιοφώνου;

ΚΟΛΛΗΤΗΡΙ: Μπαμπάκο, μπαμπάκο! “1821: ΡΑΔΙΟκαραγκιόζης σε 5 πράξεις!”  Τα σπάει αυτό το έργο! Έχω μάθει ραδιόφωνο και θα σε βγάλω στον αέρα από το Στούντιο Παράγκα στο European School Radio την Πέμπτη 24 Μαρτίου στις 5-7μμ και την Παρασκευή 25 Μαρτίου στις 2-4μμ με έκτακτη εκπομπή- αφιέρωμα για την Ελληνική Επανάσταση του 1821!

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ: Και ποιοι είναι οι παραγωγοί;

ΚΟΛΛΗΤΗΡΙ: Α, το ραδιόφωνο!

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ: Πες, βρε, ποιοι το έστησαν όλο αυτό!

ΚΟΛΛΗΤΗΡΙ: Το 2ο Γυμνάσιο Ζακύνθου, το Μουσικό Σχολείο Βέροιας, το Πειραματικό Γυμνάσιο Πανεπιστημίου Κρήτης, το Δημοτικό Σχολείο Νέας Σκιώνης και το 8ο Δημοτικό Σχολείο Πύργου!

ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ: Μπράβο, καμάρι μου! Τα υπόλοιπα… στην εκπομπή!!!

2 thoughts on “Συνεργατικό ραδιοφωνικό έργο με τίτλο “1821: ΡΑΔΙΟκαραγκιόζης σε 5 πράξεις!””

1. Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους μας για την άψογη συνεργασία και…….ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΑΚΡΟΑΣΗ

1. Αγαπάμε σχολεία ESR!