“Μαθαίνουμε Παρέα” για την … Ανακύκλωση

recycle earth 14-3-2016Οι μαθητές του 8ου Δημοτικού Σχολείου Πύργου ερευνούν και μαθαίνουν για την ανακύκλωση σε μια εκπαιδευτική δράση που υλοποιείται στο πλαίσιο του προγράμματος “Μαθαίνουμε Παρέα” που χρηματοδοτείται από το Κοινωφελές Ίδρυμα Ιωάννη Σ. Λάτση».

Στη δεύτερή τους θεματική εκπομπή οι μαθητές της Γ‘, Δ’ , και Ε‘ τάξης μιλούν για την επίσκεψη που έκαναν στo Κέντρo Διαλογής Ανακυκλώσιμων Υλικών (ΚΔΑΥ) στην Πάτρα και για όσα έμαθαν για το Διαχωρισμό Υλικών με την έρευνα που έκαναν.

Μας δίνουν, επίσης, συμβουλές για σωστή ανακύκλωση.

Εκπαιδευτική Επίσκεψη στο Κέντρο Διαλογής Ανακυλώσιμων Υλικών στην Πάτρα

Συντονιστείτε στις 16.00- 17.00, την Καθαρά Δευτέρα 14/3/2016 στο European School Radio στη ζώνη  Περιβάλλοντος και Υγείας για να μας ακούσετε!

LATSIS FOUNDATION LOGO GRLOGOTYPES_Learning Together_GR