Την Κυριακή 14/2/2016 το 6ο Νίκαιας επιστρέφει στο διαδικτυακό αέρα του European School Radio με τις δύο εκποradio 001μπές του!!!

Στις 11:00πμ και για μισή ώρα οι μαθητές του Ε1 με “Τα νέα και οι Δράσεις του Ε1” θα σας δώσουν “ποιητικές” συμβουλές για το Διαδικτυακό Εκφοβισμό και τη Ρητορική Μίσους, θα σας τραγουδήσουν για την Υγιεινή Διατροφή, θα σας μιλήσουν για τον “Ξένο και τον Ξένιο” και θα σας αποκαλύψουν μια Έκπληξη που έζησαν στο σχολείο!!!!

Στη συνέχεια, στις 11:30πμ οι μαθητradio 002ές της Στ΄ τάξης με τα “Επίκαιρα και …άλλα” έρχονται δυναμικά για να αποχαιρετήσουν με το δικό τους μοναδικό τρόπο έναν  μεγάλο καλλιτέχνη!!! Καλό ταξίδι κ. David Bowie!!!!

Σας περιμένουμε στην παρέα μας και φυσικά στο chat του European School Radio και στα σχόλια της σελίδας της τάξης μας “Ταξίδια Γνώσης και Εμπειρίας