Συμμετοχή σχολείου (Λογότυπο και σποτ)

Έχετε κάνει εγγραφή και θέλετε να ανεβάσετε την αφίσα, δηλαδή το λογότυπο, και το σποτ της συμμετοχής σας για τη νέα ραδιοφωνική χρονιά.

Τότε, αφού συνδεθείτε στο European School Radio και μεταβείτε από το οριζόντιο μενού της εφαρμογής στην ενότητα “Προθήκη εκπομπής”, ακολουθείτε πιστά τα παρακάτω βήματα.

Βήμα 1ο

Από το περιβάλλον της “Προσθήκης εκπομπής”, θα επιλέξετε το όνομα του σχολείου σας για να μπορέσετε να επεξεργαστείτε τα στοιχεία της φετινής σας συμμετοχής.

Βήμα 2ο

Συμπληρώνετε τα πεδία στα Ελληνικά και στα Αγγλικά, αναφορικά με την περιγραφή της συμμετοχής του σχολείου σας στο ραδιόφωνο (όχι μόνο την περιγραφή του σποτ που θα ανεβάσετε, δηλαδή). Μπορείτε να προσθέσετε λογότυπο και σποτ, ή να αλλάξετε λογότυπο, σποτ που είχατε προσθέσει παλαιότερο ραδιοφωνικό έτος.

Βήμα 3ο

Μετά την υποβολή, θα σας εμφανιστεί στο αντίστοιχο πράσινο πλαίσιο ένα επιβεβαιωτικό μήνυμα.