logo-%ce%bf%ce%bc%ce%ac%ce%b4%ce%b1%cf%82-2016-1

Το Μουσικό Σχολείο Βέροιας συνεχίζει για πέμπτη χρονιά το ταξίδι του στο European School Radio – το πρώτο μαθητικό ραδιόφωνο!!! Νέα χρονιά, νέα ομάδα, φρέσκιες ιδέες!

Βγαίνουμε στον αέρα με δεκαπενθήμερη κυριακάτικη εκπομπή στις 5 – 6 το απόγευμα! Η πρώτη εκπομπή ήδη ετοιμάζεται με πολύ κέφι από τα μέλη της ομάδας και θα μεταδοθεί στις 6 Νοεμβρίου 2016.

Ακούστε το σποτ της ομάδας πατώντας πάνω στην παρακάτω μπάρα!

logo-%ce%bc%cf%83%ce%b2

Με εργαλεία τη μουσική και το ESR κάνουμε πράξη το όνειρο για το σχολείο που θέλουμε,  ένα σχολείο το οποίο θα προωθεί τη δημιουργία – τη συνεργασία – την έμπνευση – τη γνώση – την κριτική σκέψη – την ελευθερία λόγου -τον διάλογο – την ειρήνη – τον σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα.

Και τα μυαλά… στα πεντάγραμμα του Μουσικού Σχολείου Βέροιας λοιπόν τις Κυριακές! Σας περιμένουμε!