Την Κυριακή 10/4/16 από τις 11.00 μέχρι τις 12.00 το πρωί θα σας κρατήσουν συντροφιά οι εκπομπέςradio 001 των μαθητών του 6ου ΔΣ Νίκαιας. Οι μαθητές της Ε1 τάξης ξεκινούν στις 11.00πμ με ένα δικό τους ποίημα για το διαδίκτυο που μελοποίησε η Μουσικός μας κ. Σαριμούτσου Ηρώ και με τη συνέντευξη του κ. Φίλιππου Μανδηλαρά, συγγραφέα, που επισκέφτηκε το σχολείο μας.

Στις 11.30πμ οι μαθητές της Στ΄ τάξης ετοίμασαν μια εκπομπή αφιέρωμα στη μελοποιημένη ποίηση. Οι στίχοιradio 002 του Καββαδία, του Γκάτσου, του Καψάλη, του Εμπειρίκου και του Παπανικολάου συναντάνε τη μουσική του Μικρούτσικου, του Φέρρη, του Χατζηδάκι, των Διάφανων Κρίνων, του Θανάση Παπακωνσταντίνου και των Domenica. Ελάτε να σιγοτραγουδήσουμε μαζί και να απολαύσουμε τη μουσική που συναντά την ποίηση!!!

Καλή σας ακρόαση!!!!