0286E5CC45FF01DBA7B146BA1D15EE95[1]

Γειά σας από την ραδιοφωνική ομάδα του Γυμνασίου Καμπάνη, Κιλκίς.

Είμαστε μαθητές και μαθήτριες της Α’ τάξης του Γυμνασίου Καμπάνη στο Κιλκίς.

Το θέμα της σημερινής εκπομπής μας στο European School Radio, είναι πολύ επίκαιρο γιατί αναφέρεται στους πρόσφυγες και μετανάστες στην Ειδομένη Κιλκίς .

Η εκπομπή θα παρουσιάσει κάποια απο ζητήματα και τα προβλήματα και θα καταδείξει και τις ανθρώπινες και καθημερινές στιγμές και προβλήματα των ανθρώπων όχι μόνο των προσφύγων αλλά και των κατοίκων του Κιλκίς. Θα ακούσετε τις απόψεις των μαθητών και μαθητριών και θα προσπαθήσουμε να συζητήσουμε για το θέμα όπως το καταλαβαίνουμε και το νιώθουμε.

Οσοι μπορείτε, συμμετέχετε κι εσείς με τις απόψεις σας στη συζήτηση στέλνοντας τα μηνύματά σας στη ζωντανή συζήτηση (chat) της Κοινότητας του European School Radio και στείλε τα μηνύματά σας και στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης του σταθμού.

Σας περιμένουμε ….

One thought on “Παρασκευή 11/3, 11:00 – “Οι Πρόσφυγες στην Ειδομένη”, Ζωντανή Εκπομπή”

1. Καταπληκτική ιδέα για εκπομπή-συζήτηση αλλά η ώρα είναι κάπως δύσκολη για να συμμετέχουμε όλοι Live. Το 2ο Γυμνάσιο Ζακύνθου θα προσπαθήσει πάντως.