logoradiohunt2017-300x300

Πλησιάζει η ώρα του Ράδιο Κυνηγιού 2017 και όσοι από εσάς είστε αποφασισμένοι να δοκιμάσετε την τύχη σας, και να επιδιώξετε να ‘ξετρυπώσετε’ το ράδιο-θησαυρό, πρέπει να είστε εξοπλισμένοι με τα κατάλληλα εφόδια και προετοιμασμένοι …διά παν ενδεχόμενον!

Κυνήγι είναι αυτό, ποτέ δε ξέρεις…

Το Ράδιο-Κυνήγι 2017, έχει θέμα τη συναρπαστική Ιστορία της ελληνικής Ραδιοφωνίας. Η επίσημη έναρξη θα γίνει ραδιοφωνικά, μέσα από τη συχνότητα του European School Radio, την Τετάρτη 1η Φεβρουαρίου 2017 και θα ολοκληρωθεί με τη βράβευση της ομάδας που θα φτάσει πρώτη στο θησαυρό, το Σάββατο 18 Μαρτίου στο Ρέθυμνο.

Στο κυνήγι συμμετέχουν όσες ραδιοφωνικές ομάδες θα πάρουν μέρος στο 4ο Πανελλήνιο Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου που θα πραγματοποιηθεί στο Ρέθυμνο από τις 16 μέχρι τις 18 Μαρτίου 2017.

Όπως και στη ζωή, έτσι και σ’ αυτό το κυνήγι, οι κύκλοι που πρέπει να συμπληρώσει κάθε ράδιο-κυνηγός είναι πολλοί, μπορεί να ξεπερνούν και τους …χίλιους! Κι όταν βέβαια φτάσει κανείς σ’ αυτό τον αριθμό δε θα μιλάει πια για κύκλους αλλά για …χιλιόκυκλους!

Στον ιστότοπο του 4ου Πανελλήνιου Φεστιβάλ Μαθητικού Ραδιοφώνου, θα βρείτε τη σελίδα του Ραδιοφωνικού Κυνηγιού, μόνο που πρέπει να την ΞΕ-κλειδώσετε!! Πριν αρχίσετε να ψάχνετε για κλειδιά και αντικλείδια ΔΙΑΒΑΣΤΕ….

♦ Τι είναι το κυνήγι του Ράδιο Θησαυρού.

Πως μπορείτε να συμμετέχετε στο κυνήγι του Ράδιο Θησαυρού.

One thought on “Το Κυνήγι του Ράδιο Θησαυρού 2017, ήρθε στο European School Radio!”

1. Πρόβλημα; πρόβλημα; πες μου πως το λύνεις, αστυνόμος σαΐνης; όχι, εδώ είναι η Παναγιώτα. Σας παρακαλώ αφήστε να λάβω μέρος ! Παρακαλώωωωωω